Ürün ve Hizmet Sözleşmesi

Smyrna Web Teknolojileri San. ve Tic. mesafeli satış ve hizmet sözleşmesidir. Sisteme kayıt (üye) olan, ürün, hizmet veya servis siparişi veren yada satın alan her türden (bireysel/kurumsal/resmi) müşteri bu sayfa üzerinde yer alan sözleşme şartlarını peşinen kabul etmiş sayılır.

Bu mesafeli satış ve hizmet sözleşmesini kabul etmeden önce aşağıda yer alan sözleşme ve politikalarıda ayrı ayrı okumanızı tavsiye ederiz. Bu satış ve hizmet sözleşmesini kabul etmeniz ile birlikte aşağıda yer alan sözleşme ve politikalar da bağlayıcılık kazanacaktır.
Kullanım Koşullarımız
Gizlilik Politikamız
İade Politikamız
Domain ve Hosting Sözleşmesi

Bu sebep ile ürün ve hizmetlerimizi kullanmaya başlamadan (sisteme üye olmadan) önce bu sözleşme ile birlikte yukarıda yer alan sözleşme ve politikaları da okuyup anladıktan sonra sipariş vermenizi (üye olmanızı) rica ederiz.

1- TARAFLAR

1.1: Bu sözleşme smyrnaweb.com web sitesi üzerinde belirtilen ürün, hizmet ve servisleri (hizmetler olarak anılacaktır) sağlayan Smyrna Web Teknolojileri San. ve Tic. (Smyrna Web olarak anılacaktır) ile firmamız üzerinden ürün, hizmet ve servis satın alan kişi/kurum (müşteri olarak anılacaktır) arasında firmamız'a ait olan smyrnaweb.com internet adresi (ve alt sitelerinde) faaliyet gösteren internet sitelerinin (site olarak anılacaktır) kullanımı ve bu siteler yada direkt olarak müşteri temsilcisi üzerinden satın alınacak ürün, hizmet ve servisleri aşağıda belirtilen madde ve koşullar ile imza altına alınmış sayılacaktır.

1.2: Taraflar iş bu sözleşmede yazılı bilgilerin doğruluğunu beyan, kabul ve taahhüt ederler.

2- SÖZLEŞMENİN KONUSU

2.1: İş bu sözleşme müşteri tarafından site üzerindeki işlemlerinde, siparişlerinde, gönderdiği mesajlarında kayıt işleminde vermiş olduğu bilgiler doğrultusunda yapmaya ve yapmamaya izni olan bölümleri, siparişlerinde tercihleri uyarınca alacağı hizmetler karşılığında Smyrna Web'e ödeyeceği ücretleri düzenleyecektir. Bu hizmet ve işlem açıklamaları aşağıdaki gibidir.

2.2: Üyelik bilgileri müşteri tarafından üye olunma sırasında girilen bilgilerdir. Bu bilgiler yapılan işlemlerde baz alınacağından müşteri ve üyenin bu bilgileri hatasız eksiksiz ve doğru girdiği varsayılmaktadır.

3- SORUMLULUKLAR

3.1: Smyrna Web, müşterinin talebi üzerine sipariş olarak ilettiği hizmetleri sağlayacaktır. Siparişin kabulü mesajı ile Smyrna Web ilgili ücreti tahsil ettiğini kabul edip söz konusu siparişte belirtilen hizmeti vereceğini taahhüt edecektir.

3.2: Ödeme şekli, KDV farkları sipariş sırasında çıkartılacak toplam miktar ile belirtilerek müşterinin aylık veya yıllık ödeme tercihlerine göre ödemesi gereken ücretler Smyrna Web tarafından bildirilecektir.

3.3: Sipariş kabulü ve işlemlerin onaylanmasından sonra Smyrna Web, müşteri siparişi detayında bulunan hizmete ilişkin kontrol panel, ftp, sql ve e-mail kullanıcı adları ve şifrelerini müşteriye iletecek ve hizmet başlamış olacaktır. İlgili hesapların ve şifrelerin sorumluğu müşterinin sorumluluğunda olup bu konulardan doğabilecek zarar ve ziyandan müşteri sorumlu olacaktır.

3.4: Müşteri aldığı hizmet dahilinde Smyrna Web tarafından aldığı beyan ve uyarılara uyacağını taahhüt eder. Müşteri, hosting hesabından faydalanırken Smyrna Web tarafından yayınlanan her türlü ihtar yada bildirime uymayı beyan, kabul ve taahhüt eder. Müşteri, almış olduğu bulundurma hizmetinde kendisine ücretsiz ve sınırsız olarak verilen hizmetleri yine ücretli ya da ücretsiz ve/veya sınırlı ya da sınırsız olarak üçüncü kişilere dağıtamaz, satamaz.

3.5: Müşteri hizmet dahilinde sahip olduğu yazılım ve programları kullanarak erişim hakkı bulunmayan dosya veya programlara erişmemeyi, bu tarz bir sorundan dolayı herhangi bir problem yaratmamayı, oluşabilecek sorun ve problemlerde zararı karşılamayı taahhüt eder.

3.6: Müşteri alan adı, hosting veya aldığı hizmetlerin kullanılması sırasında yürürlükte olan veya sözleşme süresince yürürlülüğe girecek olan vergi, harç ve benzer yükümlülüklerin kendisine ait olduğunu ve karşılayacağını kabul ve taahhüt eder.

3.7: Müşteri hizmeti dahilinde barındırdığı tüm dosya, döküman ve programlardan, web sitesi ve e-mail hizmetleri ile kullanacağı ve faydalanacağı tüm işlemlerden kendisi sorumlu olduğunu, söz konusu veri, bilgi ve beyanların yasalara aykırılığından doğabilecek tüm hukuki ve cezai sorumluluğu kendisi karşılamayı kabul ve taahhüt eder. İş bu konuda doğabilecek sorunlardan Smyrna Web'e herhangi bir kusur iletilemez.

3.8: Smyrna Web sayfaları gönderilmeden önce gözden geçirmez, doğrulamaz, ciro etmez veya kullanıcı tarafından yapılmış sayfalar için herhangi bir şekilde bir sorumluluk almaz. Smyrna Web kullanıcı hesaplarını bu ana hatları ihlal ettiği için veya başka bir sebeple veya Smyrna Web’ın kendi veya kullanıcılarından herhangi birinin işine zararlı olduğuna inandığı için fesih edebilir. Smyrna Web hukuka aykırılık eden filleri ve eylemleri öğrendiğinden itibaren müşteriye haber vermeden silmek hakkına sahiptir.

3.9: Smyrna Web, sağladığı hizmet içerisinde bulunan müşteri verilerinin hatalı kullanımlarından, veri içeriklerinden, e-mail ile kullanılan tüm verilerden doğabilecek hiç bir maddi veya manevi zararlardan sorumlu tutulamaz. Bu verilerin yedekleme ve saklama yükümlükleri müşteriye aittir. Smyrna Web müşterinin tüm verilerini düzenli bir biçimde yedekleme ve bakım işlemine tabi tutacaktır. Buna rağmen Smyrna Web hizmetlerinde meydana gelebilecek kesinti veya veri kaybından dolayı oluşabilecek hatalardan, zarardan ve ziyandan Smyrna Web sorumlu değildir. Verilerin yedeklenmesi sözleşme metninde aksi belirtilmediği sürece (veri miktarı ne kadar olursa olsun) müşterinin sorumluluğundadır.

3.10: Smyrna Web, müşteri tarafından sipariş verilmiş ve ödemesi sorunsuz olarak gerçekleştirilmiş domain name tescil işlemlerini yürütecektir. Tescil edilen ve sipariş ile kabul edilen tescil talebi ile ücreti ödenen domain name'in sahibi müşteridir. Smyrna Web bu konuda müşterinin talepleri doğrultusunda domain name üzerinde işlem yapabilecektir. Müşteri tarafından domain name üzerinde bir düzenleme, değişiklik ve transfer taleplerini en kısa süre içerisinde yapmaya çalışacaktır. Ancak register tarafından oluşabilecek olumsuzluklarda Smyrna Web sorumluluk kabul etmemektedir. Ayrıca Smyrna Web müşterilerinin domain name ile ilğili istek ve taleplerini iş yoğunluğuna göre çözüme kavuşturacaktır.

3.11: Müşteriye sunulan lisanslı scriptler'de kullanım hakkı müşteri ye ait'tir. Müşteri kendisine sunulan (script, e-posta vb.) erişim bilgilerini 3. taraflar ile paylaşamaz veya bu bilgileri devir edemez. Lisanslı sistemler sadece Smyrna Web sunucuları üzerinde çalışabilir. Bu maddenin ihlali durumunda Smyrna Web sözleşmeyi tek taraflı olarak fesih etme ve tazminat talebinde bulunma hakkına sahiptir. Müşteri bu durumu peşinen kabul etmiş sayılır.

NOT: Sözleşmenin tek taraflı olarak fesih edilmesi durumunda iş bu sözleşmenin 7. maddenin 2. fıkrası hükümleri aynen geçerlidir.

3.12: Çeşitli nedenlerden dolayı web sitenizi (ve diğer dosyalarınızı) farklı sunucular üzerinde barındırmak isterseniz lisans ücretini ödeyerek sözleşmenizi karşılıklı olarak fesih edebilirsiniz.

3:13: Müşteri (kullanıcı) kaynaklı oluşabilecek sistemsel ve altyapısal problemler Smyrna Web hizmet ve teknik bakım garantisi dışında tutulmaktadır. Kullanıcı (müşteri) kaynaklı sistemsel ve altyapısal sorunların çözümü için ekstra ücret istenebilir. Bu gibi durumlarda Smyrna Web müşteriye gerekli destek ve yardımı sunma yetkisini saklı tutar.

3:14: Hizmet satın alımı öncesi sunulan teklif formları bu sözleşme maddeleri ile doğrudan bağlayıcılık kazanır. Forma belirtilen ancak kullanıcı kaynaklı ortaya çıkan sorun ve problemler de bu sözleşme maddeleri aynen geçerlidir. Smyrna Web müşteriye gerekli destek ve yardımı sunma yetkisini saklı tutar.

3:15: Smyrna Web, sebepleri saklı kalmak sureti ile hiçbir neden göstermeksizin, kendi sunucuları üzerinde barınan müşteri verilerini, (web sitesi verileri, kayıtlı kullanıcı bilgileri, log kayıtları, gelen-giden e-posta gönderileri de dahil olmak üzere) kontrol ve müdahale etme yetkisine sahiptir. Smyrna Web kontroller sırasında T.C. yasalarına yada bağlayıcı kanun mevzuatlarına aykırılık tespit edilmesi durumunda yetkili mercilere ihbaren durum bilgisi sağlayabilir. Müşteri bu durumu ürün, hizmet veya servis siparişi verdiği andan itibaren beyan, kabul ve taahhüt eder.

4- SÜRELER

4.1: İş bu sözleşme sipariş ve ödeme işlemlerinin internet ortamından Smyrna Web'e iletilmesi ile birlikte tarafların belirtilen hak ve yükümlülükleri başlar.

4.2: Sözleşme süresi müşterinin ilgili hizmet için sipariş sırasında seçmiş olduğu ödeme periyodu kadardır.

4.3: Taraflar sözleşmenin sona ermesinden 14 iş günü öncesine kadar sözleşmenin süre sonunda sona ereceğini ihtar etmemişler ise sözleşme aynı şart ve hükümler ile önceki sözleşme süresi kadar uzar. (Ücret husunda meydana gelen değişiklikler saklıdır.)

5- ÜCRETLER

5.1: İş bu sözleşmede belirtilen hizmetler karşılığı olarak ödenecek ücret sipariş işlemi sırasında belirtilen miktar kadardır. Belirtilen ücretlere KDV sonradan dahil edilerek hesaplanır ve müşteriye siparişin tamamlanma esnasında gösterilerek tahsilat gerçekleştirilir.

5.2: Smyrna Web önceden haber vermeksizin fiyatlar ve tarifeler üzerinde ileriye dönük olarak değişiklik yapma/düzenleme hakkını saklı tutar. Bu değişiklikler önceden SMS, e-posta veya web sitesi üzerinden ilan edilir. Müşteri iş bu değişiklikler konusunda şimdiden oluşabilecek düzenlemeleri kabul, beyan ve taahhüt eder.

5.3: Ücret eğer yabancı para biriminde ise fatura tarihindeki Merkez Bankası efektif satış kuru üzerinden Türk Lirasına çevrilerek ödenir.

5.4: Ücret fatura kesim tarihinden itibaren 5. iş günü sonuna kadar sipariş işlemi sırasında kredi kartı ile ödeme talimatı var ise kredi kartı hesabından, kredi kartı ile ödeme talimatı yok ise ödeme kanalları sayfası üzerinden erişilebilen banka hesap numaralarına veya Smyrna Web'e nakit olarak ödemekle yükümlüdür.

5.5: Ödemenin gecikmesi durumunda Smyrna Web kur farkı faturası kesme hakkını saklı tutar.

5.6: Smyrna Web, müşteri ödeme işlemini tamamlayıncaya kadar ilgili hizmeti askıya alma/durdurma veya aktivasyon hakkını saklı tutar.

6- ASKIYA ALMA/DURDURMA

6.1: Ödeme konusunda problem yaşanması, kredi kartı ile ödeme talimatı olan müşterilerde provizyon sorunları veya hüküm ve yükümlülükler ile ilgili maddelerden dolayı Smyrna Web, müşteriye verilen hizmetlerin tümünü, e-mail, web, ftp hesaplarının tamamını durdurma hakkını saklı tutar.

6.2: Bu durumun devam süresince müşteri adına e-mail, web, ftp erişimleri yapılamaz ve e-mail hesapları bloklanarak gelen e-mailler geri çevrilir.

6.3: Sunucu üzerinde site başına en fazla CPU ve RAM kullanım oranı tüm hosting paketleri için maksimum 4 çekirdek ve %200 olarak belirlenmiştir. Çekirdek başına düşen sistem kaynaklarının %100 yada daha fazlası 90 saniyeden uzun süre kullanılamaz. Belirtilen limitleri geçen kullanıcı hesapları otomasyon sistemi tarafından uyarı yapılmaksızın askıya alınır. CPU kullanımlarını anlık olarak hosting yönetim paneliniz üzerinden takip edebilirsiniz.

6.4 Sunucularımız üzerinde gerek telif hakları gerek T.C. yasalarına aykırı içerik bulundurmak yasaktır. Bu içeriğe; Hack, Crack, Warez, Adult ve MP3 içerikleride dahildir.

6.5: Sunucu üzerindeki tüm yazılımların güvenliği müşterilerimize aittir. Chmod 777'den kaynaklanabilecek ya da yazılımınız ile ilgili kaynaklanabilecek herhangi bir konuda hiçbir şekilde şirketimiz sorumlu değildir.

6.6: Bir hizmete ait fatura tutarının son ödeme tarihinden sonraki 7 gün içerisinde ödenmemesi halinde, ilgili hizmetten bağımsız olarak, ödemesi daha önce tamamlanmış olan aynı türden diğer hizmetlerin askıya alınmasına sebep olur. Ek olarak Smyrna Web farklı hizmet türleri üzerinde askıya alma, kilitleme ve durdurma hakkını saklı tutar. (Faturası ödenen aynı türden diğer hizmetler sadece askıya alınabilir, durdurma yapılamaz.) Bu durumun önüne geçmek için, faturası ödenmeyen hizmetin ÖDEME EMRİNİ nin sistem üzerinden iptal edilmesi gerekmektedir. Bu sayede ödeme süresi sonunda yalnızca fatura borcu olan hizmet için otomasyon işlem sağlayacaktır. Müşteri bu durumu ürün veya hizmet siparişi verdiği andan itibaren beyan, kabul ve taahhüt eder.

NOT: Bu şekilde işlem sağlanmasının amacı kötüye kullanımın önüne geçmek ve düzenli fatura ödeme alışkanlığının kullanıcıya kazandırılmasıdır.

7- SÖZLEŞMENİN FESHİ

7.1: Müşteri iş bu sözleşmenin herhangi bir maddesine aykırı davranarak sorumluluklarını ve taahhütlerini yerine getirmediği takdirde Smyrna Web hiç bir ihtar ve ihbara gerek kalmaksızın sözleşmeyi tek taraflı olarak fesih etme hakkına sahiptir.

7.2: Bu şekilde gerçekleşecek fesih sonrasında müşteri; kalan süreye bakılmaksızın ödemiş olduğu son sözleşme ücretini geri isteyemeyeceğini, fesih tarihinde yürürlükte olan emsal sözleşme bedelinin 5 katı ticari cezai tazminat ödemeyi beyan, kabul ve taahhüt eder.

7.3: Müşteri hiç bir gerekçe göstermeksizin sözleşme normal süre ile sona ermeden 7 gün önce yazılı olarak ihtar etmek şartı ile iş bu sözleşmeyi süresi sonunda fesih etme hakkına sahiptir.

7.4: Sözleşmenin sona erme süresinden önce müşteri tarafından fesih edilmesi halinde sözleşme sonuna kadar ödenen/ödenecek olan ücretlerin 1/2 sini defaten ve peşin olarak ödemeyi beyan, kabul ve taahhüt eder.

8- İLETİŞİM ve BİLGİ ADRESLERİ

8.1: Taraflar konusu sözleşmeden kaynaklanan her türlü tebligat için taraflar sipariş adresinde belirtilen posta adreslerini yasal ikametgah olarak kabul, beyan ve taahhüt etmişlerdir.

8.2: Bu adreslere yapılan her türlü tebligat tarafların eline ulaşmasa bile tebliğ edilmiş kabul edilecektir. İş bu adreslere ait değişiklikler diğer tarafa yazılı olarak bildirilmedikçe eski adresler geçerli olacaktır.

8.3: Smyrna Web sözleşme süresi içinde müşteri'ye tahsis ettiği elektronik posta adresine mesaj, bilgi, yazı, ihtar, ödeme bildirimi, hesap hareket çizelgesi, hesap eksteresi gönderebilir. Müşteri söz konusu elektronik iletilerin alınmadığı yada kendisine ulaşmadığı iddiasında bulunamayacağı gibi, söz konusu iletilerin gönderildikleri tarihten 1 gün sonra yasal anlamda tebliğ etmiş sayılacağını beyan, kabul ve taahhüt eder.

9- ÜCRETİN ÖDENMESİNDE TEMERRÜDE DÜŞÜLMESİ

9.1: Müşteri, firmamız üzerinden aldığı ürün ve hizmetlere karşılık son ödeme tarihini takip eden 7 gün içerisinde ödeme gerçekleştirmediği takdirde temerrüde düşmüş sayılır. Bu durumda Smyrna Web kur farkı faturası kesebilir. Fatura son ödeme tarihini takip eden 7. günün sonunda günlük %0.5 gecikme faizi ödenmemiş faturaya yansıtılır. Müşteri ürün veya hizmet siparişi verdiği andan itibaren bu gecikme faizi ve kur farkı faturasını ödemeyi beyan ve kabul eder.

9.2: Müşteri, iş bu sözleşmeden doğan her tür alacak için Smyrna Web'in dava yada icra takibi açması halinde de aylık %15 gecikme faizi, bakiye borç miktarının %50`si kadarı cezai şart, %10 avukatlık ücreti ve diğer tüm yasal giderleri ödemeyi ürün veya hizmet siparişi verdiği andan itibaren beyan, kabul ve taahhüt eder.

9.3: Müşteri, iş bu sözleşmeden doğan alacaklarının tahsili için yasal mercilere ihtiyati haciz ve ihtiyati tedbir için başvurması halinde Smyrna Web’in teminatsız ihtiyati haciz ve ihtiyati tedbir kararı almaya yetkili olduğunu ancak buna rağmen mahkemelerce teminat istendiğinde, bankalardan alınacak teminat mektuplarından doğacak komisyon ve her türlü ücretin kendileri tarafından ödeneceğini ve bu konulara hiçbir itirazda bulunmayacağını beyan, kabul ve taahhüt eder.

9.4: Smyrna Web, zamanında ödenmeyen faturalar sebebi ile müşterinin daha önce kesilmiş ve zamanında ödenmiş fatura/faturalarına karşılık gelen ürün, hizmet veya servisleri de askıya alabilir/durdurabilir. Kötü niyet çerçevesinde değerlendirilmesi durumunda bu ürün, hizmet veya servisleri süresiz olarak iptal edebilir. Müşteri bu durumu ürün veya hizmet siparişi verdiği andan itibaren beyan, kabul ve taahhüt eder.

10- MÜCBİR SEBEPLER

10.1: Tarafların kontrolü ve iradesi dışında gelişen ve makul denetim gücü dışında kalan ve tarafların iş bu sözleşme ile yüklendiği borçlarını ve hizmet şartlarını yerine getirmelerini engelleyici ve/veya geciktirici, önceden tahmin edlimesi mümkün olmayan, aşağıda sayılanlarla "sınırlı olmamak" kaydı ile mücbir sebep olarak değerlendirilecektir.

- Deprem, yangın, sel, doğal afet v.b.
- Savaş, iç savaş, terör eylemleri v.b.
- Ekonomik kriz, döviz kurlarında anormallikler (ön görülemeyen yükselişler), ekonomik veya siyasi ambargo, yaptırım v.b.
- Oluşabilecek elektronik arızalar (donanım arızaları)
- Periyoduk bakımlar veya iyileştirme çalışmaları (periyodik bakımlar planlı bir şekilde en az 3 gün öncesinden duyurularak yapılır, acil müdahale gerektiren veya güvenlik sorunu oluşturan durumlarda haber verilmeksizin uygulanabilir. Bu duruma işletim sistemi ve kontrol paneli güncellemeleride de dahildir.)
- Telekomünikasyon hatlarında meydana gelebilecek kesinti veya arızalar, ağ saldırıları, ağ yoğunluğu veya diğer arızaların meydana gelmesi mücbir sebep olarak değerlendirilecektir.

10.2: Taraflardan biri, bir mücbir sebep ortaya çıktığında zaman kaybetmeksizin derhal diğer tarafa bildirmek zorundadır. Böyle bir durumla karşılaşılması halinde taraflar birlikte değerlendirme yaparak alınacak tedbirleri beraberce tespit edecek ve uygulayacaklardır. Taraflar mücbir sebep yüzünden yükümlülüklerini tam veya zamanında yerine getirememeden dolayı sorumlu tutulmayacaktır. Mücbir sebep durumunun kesintisiz 15 (on beş) gün devam etmesi halinde işbu sözleşme kendiliğinden münfesih hale gelecek, ancak tarafların fesihten önce tahakkuk eden hak ve alacakları saklı kalacaktır.

11- DELİL SÖZLEŞMESİ

11.1: Müşteri, işbu sözleşmeden doğabilecek uyuşmazlıklarda Smyrna Web'e ait her türlü defter ve kayıtlarının geçerli, bağlayıcı, kesin ve münhasır delil olacağını kabul eder. Bu madde H.M.K 193. Maddesi uyarınca yazılı delil niteliğinde olup yukarıda belirtilen delillerden başka delil ikame edilemez.

12- DEVİR VE TEMLİK YASAĞI

12.1: Taraflar, işbu sözleşme gereği hak ve yükümlülüklerini hiç bir şekilde devir ve temlik edemez. Müşteri, Smyrna Web adına ya da hesabına üçüncü bir şahısla bir işlem ya da anlaşma yapamaz. Bu hükme aykırı olarak devir ve temlik söz konusu olsa dahi tarafların her türlü sorumluluğu devam eder.

13- YETKİLİ MAHKEME, ŞİKAYET ve İCRA DAİRELERİ

13.1: İş bu sözleşme bununla birlikte 13 madde, alt başlıklar ve aşağıda yer alan EK-1 maddelerin'den ibaret olup, taraflarca okunup anlaşılarak imza altına alınmıştır. (İmza altına alınma, siparişin internet (sanal ortam) üzerinden gönderilmesi ile yada ürün, hizmet veya servis siparişi verildiği anda gerçekleşmiş kabul edilir). Smyrna Web gerek gördüğü taktirde yeni maddeler ve/veya alt başlıklar ekleyebilir, çıkartabilir ya da maddeler üzerinde değişiklik yapabilir. Müşteri bu değişiklikleri önceden kabul ettiğini beyan ve taahhüt eder.

13.2: Firmamıza ait yasal olarak kanıtlanmamış bir konu olmadan, internet, sosyal medya ve yazılı/görsel basın üzerinde açıldığı tespit edilen herhangi bir şikayet veya konu tespit edilmesi halinde, ilgili müşteriye ait olan aktif hizmetler askıya alınabilir/durdurulabilir. İlgili müşteri hakkında yasal yollara başvuru hakkı saklı kalmak ile birlikte müşteri Smyrna Web firmasının uğrayabileceği tüm ticari ve itibari zararlardan sorumludur. Müşteri bu şartları ürün, hizmet veya servis siparişi verdiği andan itibaren beyan, kabul ve taahhüt eder.

13.3: İş bu sözleşmenin uygulanması sırasında doğacak her türlü uyuşmazlıkların çözümünde İzmir Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

EK-1

Kampanya ve Sponsorluklar

Çeşitli forum ve portallar üzerinde yer verilen kampanyalarda smyrnaweb.com web sitesi üzerinde yer alan tüm sözleşme ve politikalar geçerli sayılmaktadır. Kampanyalarda sunulan sınırsız özellikler iyi niyetli kullanım esasına dayanmaktadır. Buradaki amaç müşterilerimizin herhangi bir limite takılmadan iyi niyet çerçevesinde paketlerini kullanmalarıdır. Paketlerde bu esasa bağlı disk ve adil kullanım kotası uygulaması mevcuttur. Adil kullanım kotası (AKK) disk kullanımı kontrol noktası maksimum 5120 MB'dır. Adil kullanım kotası (AKK) aylık trafik kullanımı kontrol noktası ise maksimum 51200 MB'dır. Smyrna Web sitesi üzerinden kampanyalı veya kampanyasız hizmet satın alan her kullanıcı bu şartları peşinen kabul etmiş sayılmaktadır.

Adil kullanım kotası disk kullanımı (5120 MB) aşımı ve adil kullanım kotası aylık trafik kullanımı (51200 MB) aşımı gerçekleştiren hesaplar askıya alınabilir veya kaynak sınırlamasına tabi tutulabilir. Askıya alınma veya kaynak sınırlaması sebebi ile yaşanması muhtemel kayıp ve zararlardan firmamız sorumlu tutulamaz. Müşteri disk ve trafik kullanımını takip etmek ve bu limitlere riayet etmekle yükümlüdür. Müşteri bu durumu hizmet siparişi verdiği andan itibaren peşinen kabul etmiş sayılır.

Ücretsiz alan adları ile sunulan hosting paketlerinde yenileme dönemleri yalnızca barındırma alanı paket ücreti faturaya yansıtılır. Alan adı yenileme ücreti o anki güncel fiyatı üzerinden ayrı olarak faturalandırılır. Müşteri bu durumu hizmet siparişi verdiği andan itibaren peşinen kabul etmiş sayılır.

Premium alan adlarının kullanımları ve bunlar ile alakalı olan içeriklerin yönetimi müşterinin sorumluluğundadır. Ancak premium alan adlarının sahipliği Smyrna Web'e ait'dir. Smyrna Web premium alan adlarını kendi belirlemiş olduğu ücret karşılığı en az 1 yıl ve en çok 10 yıl olmak koşulu ile müşteriye kiralar, süresi sonunda uzatılmayan premium alan adları askıya alınabilir ve buna bağlı çalışan hizmet ve servisler devre dışı kalabilir. Smyrna Web premium alan adlarını kiralama opsiyonunu saklı tutar.

Smyrna Web, premium alan adlarını ücretli veya ücretsiz olarak müşterinin kullanımına sunabilir. Ancak müşteri premium alan adları için Smyrna Web 'den devir veya transfer talebinde bulunamaz. Müşteri Smyrna Web'den izin almaksızın premium alan adlarını ücretli veya ücretsiz olarak başka bir kişi veya kurumun kullanımına sunamaz, tahsis edemez. Smyrna Web bu madde üzerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Müşteri bu durumu peşinen kabul eder.

Smyrna Web, premium alan adlarının yenileme ve silinme prosedürlerini kendisi belirler. Premium alan adı tescil ve yenileme ücretleri normal alan adı tescil ve yenileme ücretlerinden daha yüksek olabilir. Müşteri bu durumu peşinen kabul eder.

Premium alan adı yenileme ücretleri ilk aktivasyon ücretinin 10 katından aşağı olamaz, Smyrna Web yenileme ücretleri üzerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Müşteri bu durumu peşinen kabul eder.

Sınırsız olarak sunulan kaynaklar iyi niyetli kullanım esasına göre sunulmaktadır. Her bir hosting paketin de 100 adet den fazla kaynak kullanımı (tahsisi) yapılamaz. 1 hesapta barındırılabilecek toplam e-posta kotası ise maksimum 1024 MB'dır. Web paketleri dosya paylaşımı, film, dizi ve müzik yayını ve depolaması, veri deposu ve yedekleme gibi web hosting kavramına aykırı düşecek amaçlar için kullanılamazlar. Boş INDEX sayfalarını depolama amaçlı kullanmak yasaktır. Smyrna Web kampanya ve sponsorluk şartlarında dilediği zaman değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Smyrna Web sitesi üzerinden kampanyalı veya kampanyasız ürün veya hizmet satın alan her kullanıcı bu şartları peşinen kabul etmiş sayılır.

Reseller müşterileri için sunulan sınırsız kaynaklar adil kullanım kotası esasına göre sunulmaktadır. Her bir hosting paketin de 100 adet den fazla kaynak kullanımı (tahsisi) yapılamaz. 1 hesapta barındırılabilecek toplam e-posta kotası ise maksimum 1024 MB'dır. Web paketleri dosya paylaşımı, film, dizi ve müzik yayını ve depolaması, veri deposu ve yedekleme gibi web hosting kavramına aykırı düşecek amaçlar için kullanılamazlar. Smyrna Web kampanya ve sponsorluk şartlarında dilediği zaman değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Smyrna Web sitesi üzerinden kampanyalı veya kampanyasız ürün veya hizmet satın alan her kullanıcı bu şartları peşinen kabul etmiş sayılır.

Linux ve Windows sponsor hosting kampanyaları için smyrnaweb.com web sitesi üzerinde yer alan tüm sözleşme ve politikalar geçerli sayılmaktadır. Sponsorluklarda sunulan sınırsız özellikler adil kullanım kotası kullanım esasına dayanmaktadır. Buradaki amaç müşterilerimizin herhangi bir limite takılmadan adil kullanım kotası çerçevesinde paketlerini tanımlanan süre boyunca kullanmalarıdır. Süresi sonunda ücretli paketlere (üst paketlere) geçiş sağlanabilir. Paketlerde CPU limiti uygulaması mevcuttur. Sponsor hosting paketlerimizde aksi belirtilmedikçe CPU kullanım limiti bir işlemci çekirdeğinin %25'i kadardır ve sistem kaynaklarının 90 saniyeden uzun süre kullanımına izin verilmemektedir. Sponsor hosting paketlerinde aksi belirtilmedikçe INODE limiti 50.000'dir ve fazla kullanıma izin verilmemektedir. Fazla kullanım durumlarının tespit edilmesi halinde ilgili hosting hesabı askıya alınabilir.

Sponsor hosting paketlerinde aksi belirtilmedikçe adil kullanım kotası disk kullanımı kontrol noktası maksimum 2048 MB'dır. Sponsor hosting paketlerinde aksi belirtilmedikçe adil kullanım kotası aylık trafik kullanımı kontrol noktası ise maksimum 10240 MB'dır. Bir müşteri yalnızca bir kez sponsorluk kampanyasından faydalanabilir. Çoklu üyelik ile sipariş edilen veya çoklu sipariş ile açılan hesapların tespit edilmesi durumunda ilgili hesaplar (paketler) ihtar yapılmaksızın askıya alınabilir/silinebilir. Smyrna Web sitesi üzerinden kampanyalı veya kampanyasız ürün veya hizmet satın alan her kullanıcı bu şartları peşinen kabul etmiş sayılır.

Diğer Unsurlar

Yapılandırılabilen hosting paketleri stok durumuna göre aktive edilmektedir. Stokta bulunmayan kaynakların tamamı veya stokta bulunmayan kaynak için ücret iadesi sağlanabilir. Yapılandırılabilen hosting paketlerinin kurulumu ortalama 1 saat içerisinde tamamlanır. Bu süre iş yükü yoğunluğuna göre uzayabilir. Müşteri bu durumu peşinen kabul eder.

İNDİRİN YAZDIRIN

© Copyright 2022 Smyrna Web Teknolojileri San. ve Tic. | Her Hakkı Saklıdır.